Dla dzieci

W ramach Projekt Wodzirej prowadzimy bale, różnego rodzaju imprezy i uroczystości przedszkolne i szkolne. Przede wszystkim są to bale andrzejkowe, karnawałowe, „choinki”, pikniki.

Prowadzimy uroczystości kierując się ideą Wodzirejów Dobrej Zabawy. Jej główne założenia to szacunek do każdego człowieka i aktywizacja wszystkich uczestników zabawy. Dlatego nasze priorytety  to świętowanie radosne, z energią, animowanie do wspólnych tańców i zabaw, w których szanujemy się nawzajem. Dbamy o dobry styl i dobór odpowiedniej muzyki dla najmłodszych.

Pracujemy na podstawie ramowego scenariusza (wypracowanego dzięki ponad 10-cio letniej pracy), który jest doprecyzowywany i uzupełniany szczegółami do potrzeb i oczekiwań konkretnego klienta.

Wyjątkową ofertą są Tańcobajki to nowatorska formuła wydarzeń dla dzieci łącząca teatr, taniec, animację. Naszą ideą jest pobudzanie do rozwoju dzięki aktywnemu uczestnictwu w działaniach teatralnych. Dlatego podczas Tańcobajek uczymy dzieci poszczególnych gestów, ruchów i kroków, by za chwilę mogły wcielić się w bohaterów opowieści i wspólnie z nami wytańczyć i wyśpiewać kolejne sceny spektakli. Repertuar:

  • CZERWONY KAPTUREK to pierwsza Tańcobajka stworzona z myślą o najmłodszych widzach (dzieci w wieku 1,5 roku-6 lat). To animacja teatralna, w której wodzirej wspólnie z dziećmi w pytaniach i odpowiedziach odtwarza historię Czerwonego Kapturka, rozdaje dzieciom specjalnie przygotowane czapeczki bohaterów bajki i co najważniejsze tanecznym krokiem wprowadza je w rolę skocznego Czerwonego Kapturka, szalonego wilka, sympatycznej babci oraz dzielnego gajowego. Wszystko wśród kolorowych kapeluszy oraz przy dźwiękach specjalnie stworzonej muzyki, która na długo zostaje dzieciom (i nie tylko) w pamięci. Z tą Tańcobajką na zaproszenie przyjeżdżamy do placówek (przedszkoli, szkół).
  • KOT W BUTACH… I KAPELUSZACH – to druga Tańcobajka, tym razem rekomendowana nieco starszym odbiorcom (dzieci 5-9 lat). Historia ta przedstawiona jest w monodramicznych scenach tytułowego Kota, przeplatanych wspólnymi animacjami tanecznymi. Można śmiało stwierdzić, że jest to bajka terapeutyczna. W piosenkach słyszymy „uwierz w siebie, wstań i idź, jesteś silny, tak ma być”, czy „strach ma wielkie oczy, ale mało mocy”, a w końcu, w finale: „największy skarb, cenniejszy niż wszystko, ukryty jest przecież w tobie”.
  • SMOKI, DAMY I RYCERZE (także dla widzów 5-9 lat). Wspólnie z dziećmi ruszymy na polowanie na strasznego smoka. Dzielni Rycerze i piękne Księżniczki nie boją się takich wyzwań. Tym razem także czeka nas narracja jednego aktora, teatr lalek i porywająca muzyka do której wspólnie będziemy tańczyć… wszystko na tle artystycznej scenografii. Jest to projekt zrealizowany w ramach stypendium prezydenta miasta Lublin.
  • EVENT MIX. Wybór najciekawszych tańców ze wszystkich Tańcobajek. Specjalnie na potrzeby wydarzeń promocyjnych, spotkań rodzin pracowników firm, eventów w przestrzeniach zamkniętych (np. galeriach handlowych) lub podczas pikników plenerowych przygotowaliśmy repertuar „tańcobajkowy” podany w lekkiej formie. Tańce i animacje angażują wszystkich uczestników zabawy.

Od 2017 roku organizujemy spektakle dla większej widowni (do 200 osób), zapraszając grupy starszych przedszkolaków (5-6 lat) i dzieci z klas 1-3 SP do Studia im. Budki Suflera w Radiu Lublin. Dla nauczycieli opracowujemy scenariusz z propozycjami ćwiczeń i zabaw do pracy z grupą. To sprawia, że Tańcobajki zyskują wymiar edukacyjny i mogą być inspiracją do własnej pracy twórczej dla nauczycieli.

Warto dodać, że powyższe Tańcobajki to także muzyka wydana na płytach CD, które zostały objęte patronatem m.in. TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom, Bliżej Przedszkola oraz Qlturka. „Czerwony Kapturek” jest hitem dla nauczycieli przedszkola, natomiast  „Kot w butach… i kapeluszach” to wartościowy audiobook, w którym narracje czyta Wojciech Malajkat, a piosenki śpiewa Łukasz Jemioła (wydanie współfinansowane w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin).

Więcej informacji, zdjęcia oraz materiały wideo, terminy spektakli znajdą Państwo na stronie www.tancobajki.pl